ADANA YAYLA EVİ DENİNCE AKLA İLK..

Türkiye'nin 5. büyük şehri olan Adana diyince akla ilk gelen Adana'nın doğal güzellikleri haricinde Adana kebabıdır. Adanalılar uzun yıllardır kebap kültürüyle iç içe olup, hayatlarını da bu kültürle entegre etmişlerdir. Adana coğrafi olarak Akdeniz kıyısında olup, mevsimleri genellikle kışın ılıman yazın ise oldukça sıcaktır. Son  yıllarda da özellikle Akdeniz ve Seyhan baraj göllerinin nemli havası yaz aylarında özellikle şehir içinde yaşamı oldukça zor hale getirmektedir. Bu nedenle Adanalılar, yazları şehir merkezinden çıkarak ya yazlık bölgelere ya da yayla bölgelerine akın etmektedir. Küresel ısınma 
nedeniyle deniz suyunun yazları oldukça ısınmasından dolayı eski bir Adana kültürü olan yaylacılık tekrar popüler hale gelmiştir. Bu yüzden de Adana'da yayla evine olan ihtiyaç artmıştır.
 
Adana yayla evi denilince akla hep o ahşap ve eski dağ evleri gelmektedir. Biz de Adana'ya gönül vermiş bir firma olarak bu eksikliği gördük ve Adana'da yayla evi konseptine yeni bir anlam kazandırmaya çalıştık. Batı şehirlerinde olan dağ evi konseptini Adana stiliyle buluşturduk ve Adana yayla evi konseptini yarattık. Adana dağ evi konsepti Adanalı insanlarımızın yaşam standartları göz önünde tutularak gerekli tüm ihtiyaçlarının bölgeden rahatlıkla sağlanabileceği bir proje hazırladık. Bölgede hem şehirdeki tüm yaşam olanaklarını sağlayarak hem de doğanın içinde yaşamayı sağlamak amacıyla bu özel projeyi tamamladık. Konumu itibariyle şehir merkezine 40 dakika mesafede olması  sayesinde dileyen mal sahibi dostlarımız iş çıkışında dağ evine gelip Adana kebabını villasındaki mangal alanında hazırlayabilir ve doğal orman havasıyla dinlenip ertesi gün işine gidebilecek şekilde proje tasarlandı. 
 
Biz evinizi sadece hafta sonu değil, dilerseniz sürekli yaşayabileceğiniz bir ortam olması için son derece titizlikle tüm ihtiyaçlarınız düşünerek tamamladık. Adana yayla evi denilince artık Adana'da 4 Mevsim Konakları ilk akla gelecektir.

Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi